Opmaat DCMF 2026
We kijken terug op het Opmaatconcert van 31 mei waarmee DCMF 2026 werd geopend: een intieme en feestelijke start waarin het thema Vlinders voor het eerst tot leven kwam in muziek en beeld.
Lees meer in dit nieuwsbericht.
Artistiek leider Nino Gvetadze gaf samen met violist Asi Matathias een bijzonder muzikaal voorproefje van het festival en lichtte daarmee alvast een tip van de sluier op van het thema Vlinders: een metafoor voor transformatie, kwetsbaarheid en de reis van rups naar vlinder.
Het programma liet die gelaagdheid direct horen. In de Drie Walsen van Frédéric Chopin klonk melancholie, waarin lichtheid en kwetsbaarheid elkaar voortdurend raken. De Three Romances van Clara Schumann volgden; intieme stukken met een directe, persoonlijke signatuur. Het concert werd afgesloten met de Vioolsonate nr. 1 in d klein van Camille Saint-Saëns: een virtuoos en meeslepend werk waarin de muziek zich volledig ontvouwt—van dramatische energie tot momenten van verstilling en tederheid.
Na afloop werd de middag voortgezet met een gezellige nazit. Onder het genot van 'kaas & cava' luisterden we naar een interview met Nino en Asi, dat ruimte bood voor verdieping en reflectie op het concert en het thema. Zo kreeg de opening van het festival een ontspannen en verbindend vervolg.